YAZILARIMIZ

Her bölümde farklı temayı ele almak istediğimiz serinin ikinci bölümünde ise çokça başarı elde etmiş birden fazla stüdyosuyla Sony’nin, PlayStation için hazırlamış olduğu 5 oyundan bahsediyoruz.

Gerek yoğunlukların gerekse salgın döneminin üzerimizde oluşturduğu baskından bir nebze üstümüzden atmamızı sağlayacak yazımızın üçüncü bölümü ile karşınızdayız.

Üst düzey kalitede, sıkmayacak ve karantina sürecindeki enerji kaybından dolayı yormayacak oyun tavsiyelerimizle ilgili yazımız karşınızda.

Akıcı komedisiyle, arkadaşlık ilişkilerini ele alışıyla, birbirinden güzel müzikleri ile kimi zaman da duygularınızı sorgulatmasıyla sizin için seçtiğimiz efsane animeler için yazımıza bekliyoruz.

Daha önce Alımlama Estetiği kuramını duymuş muydunuz❔

Sübjektif bir olgu olan sanatın anlaşılması için 1960’ların sonunda sıkça kullanılmaya başlayan bu kuramın temel amacı, edebi metinlerdeki anlamın daha geniş bir perspektiften ele alınmasına yönelik okurun durumu üzerine çıkarımlarda bulunmaktır.

Şubat ayı itibari ile 2. Sezonu yayınlanmış olan Close Enough, yine eğlenceli dili ve absürt mizahı ile animasyon dizileri camiasında adından söz ettirdi. Bu yazımızda ise diziye hiç hakim olmayan sizler için soruyoruz: Peki neymiş bu “Close Enough”?

“420 is ten times better than 42.”

6 Kasım 2020’de Elon Musk böyle bir tweet attı.

Ne demek istiyordu?

“420, 42’den 10 kat daha iyidir.” ne demekti?

İnternet güvenliği ve hızı günümüzde merak edilen ve oldukça konuşulan bir konu. Gelinen nokta ile evimizde ve işimizde kullandıklarımız arasındaki farkı incelediğimiz yazımızda dudak uçuklatacak farklardan bahsediyoruz.

Hayatı anlamak içimizde büyük bir ilgi uyandırmıştır. Hayatımızın; ritimle, müzikle ve dansla nasıl şekillendiği ve fazlasını bulacağınız bir yazı sizi bekliyor.

Chicago’daki Fermi Laboratuvarı tarafından yapılan ‘Muon g-2’ deneyinde bildiğimiz 4 temel kuvvetin (Elektromanyetik, Güçlü Nükleer, Zayıf Nükleer ve Kütle çekim) yanı sıra beşincisinin de var olduğu keşfedildi.

Ayrıntılar mı?

Uzay denilince akla ilk gelen şirket olan SpaceX’in Mars’ı kolonize etme çabalarını ve global internet ağından bahsedelim mi?

Başka dünyalara yolculuğa çıkmak ister misiniz? Hayal gücünüzün ötesi nasıl? Belki bir adım daha ilerisi vardır? Görünülenin ardına bir yolculuk sizi bekliyor!

Zamanımızı iyi yönetemiyor olmak günümüzün büyük problemlerinden biri. Ancak planlama ve düzenli çalışmalar ile kendimize vakit ayırabiliriz. Söz konusu vakit ile neler yapabiliriz? Bilim kurgu filmlerine ne dersiniz? Sizi yazımızın ilk bölümüne alalım.

Sevdiklerimize vakit ayırmak ve keyifli vakit geçirmek hepimizin isteği. Sizi bu isteğinizi gerçekleştirebilmenizde kilit rol oynayacak bilim kurgu filmleri ile ilgili yazımızın ikinci bölümü ile baş başa bırakıyoruz.